Back To Top

Kvalitní židle je základ aneb Pro děti to nejlepší

Chystá se váš potomek po prázdninách zasednout do školních lavic? Odrostl dětské židličce? Hledáte kvalitní a rostoucí židli do dětského pokoje? Pak čtěte dále, protože vám přinášíme hned několik variant židlí k psacímu stolu, které mohou být součástí pokoje třeba celou školní docházku. A nezapomeňte – správné sezení = zdravé sezení aneb Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. V tomhle případě se postaráte o to, aby vaše děti v dospělosti netrpěly například bolestí zad vzniklou v důsledku špatného sezení.

Židle PROWORK

Židle z řady THERAPIA z dílny firmy PROWORK se vyznačují unikátně tvarovaným sedákem a opěrou. Jsou jasnou volbou, hledáte-li pro svého potomka ergonomickou židli, která ho naučí správně sedět. Židle THERAPIA mají čtyři speciální biozóny, které příznivě působí na krevní a lymfatický oběh, mají pozitivní vliv na vnitřní orgány a polohu těla. Samozřejmostí jsou područky pro pohodlnější sezení. Revolučním systémem udržují židle THERAPIA tělo svého majitele ve správné pozici a učí je tak správnému a zdravému sezení. Vaše dítě se nebude potýkat s bolestmi zad a jinými nepříjemnostmi spojenými s nevhodnou židlí nebo nesprávným sezením. Výhodou židlí THERAPIA je také několik možností nastavení sedadla podle velikosti. Židle tak s dětmi roste a vy nemusíte kupovat každý rok novou. K čemuž přispívá i pětiletá záruka. Pro děti navíc můžete vybírat z celé řady materiálů a barevných provedení a samotná židle má neotřelý a hravý design.

 

Židle TOPSTAR

Židle od německé firmy TOPSTAR, jednoho z největších výrobců v Evropě, jsou vyráběny v mnoha různých vzorech a pestrých barvách. Jsou pohodlné a jejich cena se pohybuje ve velice příznivých relacích. Za příplatek si pak můžete dokoupit pevné područky nebo kolečka na tvrdou podlahu. Židle z řady HIGH S´COOL nabízí komfortně tvarovaný sedák s oblými hranami, vysokoý čalouněný opěrák s výškově nastavitelnou bederní opěrkou a pružinovým efektem. Samozřejmostí je možnost nastavit si opěrák do výšky a hloubky. Židle jsou ideální do studentských pokojů a dětem školou povinným.

Vybíráte-li židli pro menší děti, která bude zároveň pěkným doplňkem dětského pokoje, pak doporučujeme židli POWER ERGOKID, vyráběnou pro děti od 4 let a s nosností do 50 kg. Kluci budou nadšení z motivu Cars a holky zase z roztomilého květinového vzoru. Obrázkové potahy jsou ze 100% bavlny a výplň čalounění tvoří molitan. Díky pístu jsou tyto dětské židle výškově nastavitelné a také pevný opěrák nabízí libovolné přizpůsobení výšky i hloubky.

Specialitou firmy TOPSTAR je mezi dětským a studentským sezením SITNESS KID 20. Jedná se o unikátní židli s balancující sedací plochou vyrobenou podle originálního patentu. Vypadá jako takový malý fitness „bobek“ nebo barová židlička, ve skutečnosti je to však propracovaná židle s vertikálním kmitavým efektem sedáku, který je tlumený plynovým pístem umožňujícím nastavení výšky sedáku. Další částí je podlahový talíř z leštěného kovu a pneumatika, jejímž cílem je příjemné a pohodlné balancování, a to díky možnosti nahuštění dle hmotnosti sedícího.

 

Dynamické židle SWOPPSTER

Tato netradičně vyhlížející židle je určená pro děti od 4 do 12 let, do výšky max. 165 cm a s váhou do 50 kg. Slibuje aktivní dynamické sezení a maximálně se přizpůsobí pohybu těla sedícího. SWOPPSTER doslova následuje pohyb dětské pánve ve všech třech osách, což udrží záda v přímé a zdravé poloze. Je to jediná židle na světe, která nejen umožňuje, ale také povzbuzuje a podporuje pohyb ve třec osách, nahoru i dolů. Právě vertikální pohyb (tj. nahoru a dolů) je nezbytný pro naše tělo, protože potřebuje neustálou změnu mezi zatížením a odlehčením. Do dětských pokojů můžete vybírat z několika pestrých barev sedáku, s kterou bude ladit i pružina na černé podnoži, což vytváří nápaditý a hravý design. SWOPPSTER není jen pohodlným „sedátkem“, ale i jedinečnou ozdobou každého pokojíčku.

 

Zaujaly vás informace o možnostech dětského sezení? Máte otázky? Chcete si židle sami vyzkoušet? Pak neváhejte a navštivte brněnskou Radu. Čekají tam na vás zkušení a usměvaví profíci, kteří vám ochotně poradí a doporučí tu nejlepší variantu pro vaše ratolesti.