NYNÍ NÁS NAJDETE NA ADRESE PODĚBRADOVA 106 V BRNĚ A STALI JSME SE SOUČÁSTÍ FIRMY IRIDIUM.

Back To Top

Kvalitní kancelářská židle aneb posaďte se u nás…

Kde je možné koupit kvalitní kancelářskou židli?

kvalitni-kancelarska-zidle-rada-nabytek-model-element

Posaďte se u nás…

Kancelář bez pořádné židle není kancelář. A asi málokdo si kancelářskou židli spojí s pohodlím a relaxem. A to je chyba! Protože správná židle vede ke zdravému sezení a zdravé sezení vede k pohodlí a dobře odvedené práci. Kdo se cítí na svém pracovišti příjemně, má lepší pracovní výsledky a je v dobré náladě, to je všeobecně známý fakt. Tak si k nám přijďte vybrat tu nejlepší židli…

Nepodceňujte výběr židle

Nákup kancelářské židle by se rozhodně neměl podceňovat. Vybrat by si je měl osobně ten, kdo na ní bude trávit většinu pracovní doby. Ideálním řešením je navštívit Radu, kde se vám budou věnovat naši zkušení pracovníci a poradí vám, která židle je pro vás nejvhodnější. Každému vyhovuje něco jiného, proto je potřeba si novou židli „osedět“. Přijďte se k nám posadit, nabízíme široký sortiment židlí i dalšího kancelářského nábytku.

Ukázka židlí od českého výrobce LD seating, model ELEMENT:

kvalitni-kancelarska-zidle-element-s-podhlavnikem-rada-nabyte-bocni-pohledkvalitni-kancelarska-zidle-element-rada-nabytek-bocni-pohledkvalitni-kancelarska-zidle-element-rada-nabytekkvalitni-kancelarska-zidle-element-s-podhlavnikem-rada-nabytek

Zdravé sezení? Ano!

Dejte sbohem bolestem hlavy, zad a krční páteře, které jsou způsobeny špatným sezením. Zamávejte s únavou a vyčerpáním. Správné, a tedy i zdravé sezení má pozitivní vliv na naše soustředění, snižuje stres a zlepšuje krevní oběh. K tomu však potřebujete správnou židli. Ideální je v tomto případě tzv. ergonomická židle, což znamená, že se přizpůsobuje vám a ne vy jí. Má několik důležitých prvků – upravitelnou výšku sedáku, podpěrky pro ruce, nastavitelnou oporu zad, opěrku hlavy, kolečka, otáčecí a houpací mechanismus. Dnešní trh je naplněn kvalitním kancelářským nábytkem, který ještě navíc vypadá opravdu dobře – barvy, design, tvar, každý si přijde na své… Na pohodlné a dobře vypadající židli se bude pracovat samo, zkuste to 🙂

Jak vybrat tu správnou židli?

Jak bylo řečeno výše, nejlepší, co můžete udělat, je přijít do obchodu, nechat si poradit a židli si vyzkoušet. Pokud ale chcete ještě před návštěvou obchodu vědět víc, tady je pár tipů, na co se při výběru kancelářské židle zaměřit:

  • Anatomické opěradlo – přizpůsobí se vaší páteři a zajistí tak přirozenou a zdravou polohu. Proto je nezbytné vybírat si židli osobně, každý z nás má jinou postavu a pro každého je pohodlné něco jiného. Součástí opěradla by měla být i hlavová opěrka a možnost nastavení výšky. Krk by měl být rovný a hlava volná.
  • Nastavitelné područky – neboli podpěrky pro ruce jsou důležité hlavně pro lidi, kteří sedí delší dobu u počítače. Zajistí vám pohodlnou polohu rukou při práci u stolu, potažmo počítače.
  • Stabilní „podvozek“ – každá židle by měla být bezpečná, tedy stabilní. Zároveň by měla „umět jezdit“ a otáčet se. Samozřejmostí jsou kvalitní kolečka, vyzkoušejte si proto ještě před koupí, zda se kolečka nezadrhávají a židle se bez problémů otáčí.
  • Sedák – měl by být nejen pohodlný, ale i dostatečně široký, anatomicky tvarovaný a ne úplně měkký.
  • Synchronní mechanismus – při výběru kvalitní židle se s tímto termínem určitě setkáte. Jedná se o maximální přizpůsobení sedáku a opěradla vašemu tělu i pohybům. Řeč je o tzv. dynamickém sezení.
  • Materiály – investujte do kvality. Kvalitní materiály zajistí delší životnost i vaše celkové pohodlí.

Pomohl vám náš článek? Tak se u nás stavte a přesvědčte se, že my židlím a pohodlnému a zdravému sezení rozumíme. A rádi se podělíme. V Radě…