Back To Top

Pracujeme z domova aneb Jak na homeoffice

Patříte mezi ty (ne)šťastlivce, kteří si mohou zařídit svůj pracovní čas podle svého a z (ne)pohodlí svého domova? Pak se můžete na následujících řádcích nechat inspirovat tipy, jak si co nejlíp zařídit „homeoffice“, tedy kancelář přímo u vás doma.

Řeknete si: „Na co kancelář? Stačí mi počítač a sednu si už kamkoli“. Ale to je velký omyl. Pokudmáte fungovat na 100 procent, potřebujete víc než jen počítač a jídelní stůl. Samozřejmě nemusíte hned vyčleňovat celou místnost. Stačí kvalitní nábytek, především pak pohodlná židle, praktický stůl a šikovně řešené úložné prostory pro šanony a jiné kancelářské nezbytnosti. Vydejte se za námi do Rady a my už se vám postaráme o pohodlnou a funkční „domácí kancelář“.

Výběr židle aneb ZDRAVÉ SEZENÍ je v kurzu

Prvním a nejdůležitějším krokem při vybavování jakékoli kancelář, nejen té domácí, by měl být nákup kvalitní kancelářské židle. Dnešní „zdravé“ židle umožňují především ergonomické sezení, což znamená, že se židle přizpůsobuje nám, ne my jí. Taková ergonomická židle má několik důležitých prvků – upravitelnou výšku sedáku, podpěrky pro ruce, nastavitelnou oporu zad, opěrku hlavy, kolečka, otáčecí a houpací mechanismus. Pryč s bolestmi zad, krční páteře a pánve, pryč s nesoustředěnou prací, pryč s únavou. Dnešní trh je naplněn kvalitním kancelářským nábytkem, který ještě navíc vypadá opravdu dobře – barvy, design, tvar, každý si vybere to své. V Radě vám rádi poradíme a představíme celou škálu kvalitních a propracovaných kancelářských židlí, které budou navíc vypadat i hezky a stylově.

 

Stůl je druhým v řadě
Podcenit by se neměl ani výběr stolu, jehož vhodná výška také významně ovlivňuje sedavou práci u počítače. Bez pořádného stolu se v kanceláři neobejdete. Z bohatých zkušeností doporučujeme stůl ve tvaru L se zaoblenou pracovní deskou. Máte u něj ucelený přehled o všem, co na stole leží, a zároveň využíváte veškerou nabízenou pracovní plochu. Chybět by neměly doplňky v podobě chytrých šuplíků, poliček, zásobníků na tužky a kancelářské sponky, stojánky na záznamové lístky nebo nad stolem visící nástěnka pro zapomnětlivé. Praktické jsou i stoly s výsuvnou části pro klávesnici a vyvýšená místa pro umístění obrazovky počítače. Pro kabely a šňůry od počítače, tiskárny a dalších technologických vymožeností slouží chytrý systém umístěný pod deskou pracovního stolu. Ten originálním a hlavně takřka neviditelným způsobem svede všechny šňůry až k podlaze. Vyhnete se tak častému zamotání kabelů a nehezkému pohledu na změť nejrůznějších šňůr.

 
Kam s tím? Určitě to taky znáte – během práce se vám na stole kupí stohy papírů, složek, papírků s poznámkami, pracovních materiálů, šanonů apod. Aby byla práce maximálně efektivní, je potřeba vytvořit si v kanceláři (i v té sebemenší), vlastní systém a uspořádat si vše co nejúčelněji. K tomu vám pomůžou i praktické úložné prostory. Stůl, police i skříně si umístěte tak, abyste měli veškeré pracovní potřeby po ruce a zbytečně neztráceli čas nošením věcí z jiného pokoje.

 

Kancelářská pohoda
Při zařizování domácí kanceláře nepodceňujete ani drobnosti, díky kterým se budete ve svém pracovním koutku cítit příjemně. Účelné a zároveň pěkné osvětlení, obrázky či zarámované fotografie, květiny, barevná výmalba, stylové doplňky v podobě nápaditých stojánků na tužky, bloky či malý telefonní seznam v kroužku, kterým můžete v rychlosti přehledně vyhledávat kontakty – to vše vytváří pocit pohodlí, útulnosti a jednotný celek. Máte-li doma k dispozici větší prostor, pak se nebojte nápadité pohovky pro návštěvy či klienty, hravých křesílek a netradičních konferenčních stolků. Použít můžete i zdánlivě ryze domácí textilní doplňky, jako jsou koberce, záclony, závěsy či polštářky.
Inspirovali jsme vás pro zařízení domácí kanceláře? Pak přijďte k nám do Rady, pomůžeme vám vaše představy dotáhnout do zdárného konce. Využít můžete i 3D vizualizací, díky kterým získáte jasnou a reálnou představu o vašem vysněném prostoru. 3D návrhy vám zhotovíme zcela ZDARMA a bez závazků, jde nám především o férový a profesionální přístup a chápeme, že se nakonec můžete rozhodnout i jinak.

 
Tak se u nás stavte, budeme se na vás těšit.